Zapraszamy do poznania Naszej Kadry…

Zapraszamy po poznania kadry pracującej w Naszych przedszkolach.

PRZEDSZKOLE BIAŁA TATRZAŃSKA

Jestem nauczycielem – wychowawcą w Przedszkolu „Bajkowy Świat” w Białce Tatrzańskiej, oraz prowadzę tam zajęcia plastyczne i kulinarne. Studiuję na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Jestem osobą sumienną, odpowiedzialną, pracowitą, cierpliwą. Jednym z moich największych zainteresowań jest plastyka. Staram się na bieżąco udoskonalać swoje metody pracy. Lubię poznawać różnorodne techniki plastyczne, które następnie wykorzystuję w pracy z dziećmi. Zajęcia z dziećmi sprawiają mi bardzo dużo radości. Dziecko w wieku przedszkolnym wymaga szczególnej troski, staram się dbać o jego rozwój i budować fundament do późniejszej nauki w szkolę. Ważne jest dla mnie, to, aby każde dziecko czuło się w przedszkolu bezpieczne i kochane. W swojej pracy wykorzystuję Metodę Dobrego Startu (MDS) Marty Bogdanowicz. Głównym założeniem MDS jest wspomaganie rozwoju psychomotorycznego dziecka poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę i aktywne, wielozmysłowe uczenie symboli graficznych: łatwych wzorów, wzorów literopodobnych, liter i znaków matematycznych. Każdego dnia staram się możliwie jak najdokładniej obserwować zachowania poszczególnych dzieci, aby wywnioskować, w jaki sposób mogę wspomóc jego rozwój emocjonalny i intelektualny. Takie obserwacje dzieci pomagają mi również w przekazywaniu informacji rodzicom na temat ich pociech. Bardzo dbam o to, aby moja praca nauczyciela przedszkolnego była kompleksowa pod każdym względem. Jestem prostym przykładem tego, że można kochać swoją pracę, a największym wynagrodzeniem jest dla mnie uśmiech i zadowolenie dziecka.

Ukończyłam studia licencjacie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z językiem angielskim oraz studia magisterskie – Pedagogika inkluzywna.  Jestem nauczycielem języka angielskiego w przedszkolu w Białce Tatrzańskiej oraz nauczycielem wspomagającym w grupie maluszków. Wybrałam ten zawód z miłości do dzieci. Lubię swoją pracę  za to, że dzieci potrafią docenić moje starania, za to, że widzę, jak maluszki dorastają i stają się starszakami oraz za każde „kocham Cię Pani” pochodzące z ust moich podopiecznych. Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu  wydaje się łatwe i przyjemne, jednak praca z dziećmi to nie lada wyzwanie. Mali uczniowie są bezpośredni i  bardzo wymagający i  nie kryją znudzenia. Dlatego  najczęściej używana przeze mnie metoda aktywizująca to TPR -Total Physical Response (reagowanie całym ciałem), a więc  wykorzystuję to, co najmłodsi lubią najbardziej: ruch i zabawę. Moje zajęcia urozmaicam  o różne gry i piosenki  oraz karty obrazkowe-dzięki czemu dzieci szybko przyswajają nowe słownictwo mając przy tym dużo zabawy i śmiechu.  Wykorzystuję również pomoce naukowe wydawnictwa Macmillan z serii „Bebop”. 

Największą radość sprawiają mi pytania moich podopiecznych : „Proszę Pani a kiedy będzie angielski ? ‘’ – wtedy wiem, że to co robię sprawia przyjemność nie tylko mi, ale również  moim uczniomJ .

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Jestem osobą wesołą i zawsze uśmiechniętą, co przekłada się na dobry kontakt z dziećmi.
Jestem absolwentką anglojęzycznych studiów na uczelni WSB w Nowym Sączu. 

W 2012 roku w ramach programu Erasmus, studiowałam na uczelni Cologne Business School (CBS) w Köln, Niemcy. 

Językiem angielskim płynnie operuję od 2006 roku.  Ukończyłam kurs ESL (English As a Second Language) na uczelni Richard J. Daley College w Chicago. Jestem absolwentką anglojęzycznych studiów na uczelni WSB w Nowym Sączu. W 2012 roku w ramach programu Erasmus, studiowałam Zarządzanie na uczelni Cologne Business School (CBS) w Köln, Niemcy. Poszerzyłam swoją wiedzę na studiach podyplomowych w zakresie Kwalifikacji Pedagogicznych. Obecnie jestem studentką Uniwertystu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Controllig.

Moje zajęcia prowadzę w oparciu o wiele metod, jednak najważniejszą z nich jest metoda „Total Physical Response”. Metoda ta podkreśla działanie oraz aktywizację całego ciała, wykorzystując w ten sposób charakterystyczną dla dzieci żywiołowość.

Staram się aby zajęcia w przedszkolu przyjmowały formę zabawy a sam język angielski kojarzył się dzieciom przede wszystkim z przyjemnością. Dlatego też, ogromną rolę na naszych spotkaniach odgrywają metody aktywizujące, które stwarzają takie warunki i atmosferę aby dzieci szybko przyswajały język. Zajęcia prowadzone z użyciem licznych pomocy dydaktycznych: piosenek, gier czy zabaw językowych, projektor multimedialny, bajki – powodują u dzieci ogromne zainteresowanie i skutecznie przyciągają ich uwagę.

Uzupełnieniem naszych zajęć są pomoce naukowe wydawnictwa Macmillan z serii „Cheeky Monkey” , których bogata oferta materiałów dodatkowo uatrakcyjnia zabawę z językiem angielskim.

PRZEDSZKOLE OSTROWSKO

Z wykształcenia jestem nauczycielem polonistą, ale prawdziwe powołanie odkryłam w pracy z dziećmi przedszkolnymi. Aby poszerzyć wiedzę z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej ukończyłam studia podyplomowe. Jestem osobą wesołą, otwartą i bardzo energiczną. Szczęśliwą mamą i żoną. Uwielbiam czytać, rymować i wykonywać fantazyjne prace plastyczne z dzieciakami. Ponadto lubię podróże, jazdę na nartach i rowerze. W wolnych chwilach uczę się j. niemieckiego, a w przyszłości chciałabym jeździć konno i grać na gitarze.

W pracy moje maluszki otaczam opieką i troską, cieszę się z każdego nawet najmniejszego ich sukcesu. Wielką satysfakcję sprawia mi fakt, iż chętnie biorą udział w grach i zabawach, czują się bezpieczne, spokojne i radosne. Gdy witają mnie z entuzjazmem i ukradkiem wkradają się na kolana- czuję, że jestem im potrzebna.

PRZEDSZKOLE RYTRO

Mam 26 lat. Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunku Wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną. Ukończyła również studia II stopnia o specjalności Pedagogika społeczno-opiekuńcza na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Obecnie pracuję jako wychowawca grupy przedszkolnej „Pszczółki”. Praca z maluszkami jest dla mnie wielkim wyzwaniem, jednak sprawia mi wiele radość i satysfakcji. Staram się, aby każde dziecko w przedszkolu czuło się ważne, bezpieczne i kochane.

Przedszkole Sromowce Wyżne

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rolniczego i Pedagogicznego w Krakowie. Obecnie kończę studia podyplomowe – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Staram się stale podnosić swoje kwalifikacje uczęszczając w różnych kursach i szkoleniach.

     Posiadam zdolności plastyczne i chciałabym rozwijać tą pasję również u dzieci. Bardzo lubię aktywnie spędzać czas, podróże, przyrodę i książki. Dzięki dzieciom będę mogła spojrzeć na świat ich oczami i odkrywać go na nowo. 

    Jestem mama dwójki dzieci w wieku przedszkolnym dzięki temu lepiej rozumiem potrzeby moich podopiecznych. Macierzyństwo utwierdziło mnie w tym że moja praca powinna być związana z dziećmi. 

 Od marca 2017 z ogromną przyjemnością pracuje w przedszkolu „Bajkowy Świat”.  Największą satysfakcje czerpie z osiągnięć dzieci i cieszę się z każdego ich najmniejszego nawet sukcesu, a ich szczere słowa i uśmiech utwierdzają mnie w tym,że to co robię jest dla nich ważne. Jestem otwarta na dzieci i każdemu poświęcam tyle uwagi ile potrzebuje-pozwalam dziecku być przede wszystkim sobą. 

Dla moich dzieciaków miłość oznacza poświęcony im czas.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią pedagogiczną. W „Bajkowym Świecie” pracuję od 2013 roku na stanowisku wychowawcy. Już od wczesnych lat dzieciństwa moim marzeniem było zostać nauczycielem i zawsze zmierzałam w tym kierunku. Praca z dziećmi daje mi mnóstwo satysfakcji i przyjemności. Uwielbiam uczyć moich wychowanków i cieszyć się efektami naszej wspólnej pracy. Jestem osobą bardzo cierpliwą i opiekuńczą, staram się również być konsekwentna i stanowcza. Swoich wychowanków codziennie witam z uśmiechem na twarzy. Bardzo lubię poznawać rozmaite techniki plastyczne, które wykorzystuję w pracy z dziećmi, lubię muzykę i wszelkiego rodzaju robótki ręczne.

Jestem absolwentką filologii polskiej o specjalności nauczycielskiej (PPWSZ w Nowym Targu) i krytycznoliterackiej (UJ w Krakowie). Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze (UMCS w Lublinie) oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (UP w Krakowie). Dzięki tym ostatnim studiom podjęłam pracę w „Bajkowym Świecie” w Sromowcach Wyżnych, gdzie pracuję jako pomoc nauczyciela w grupie maluszków, a także prowadzę zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i rytmiki. Jestem też doświadczonym wychowawcą kolonijnym oraz animatorem zabaw dziecięcych. W pracy z dziećmi chętnie wykorzystuję elementy pedagogiki zabawy, takie jak: zabawy z chustą animacyjną, tańce integracyjne, różnego rodzaju gry i zabawy o charakterze muzyczno-ruchowym. W wolnym czasie doskonalę technikę gry na gitarze akustycznej i basowej.

PRZEDSZKOLE „BAJKOWE PRZEDSZKOLE” - CZARNY DUNAJEC

Nazywam się Natalia Kułach. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym  w Krakowie. Obecnie kontynuuję studia magisterskie na tym samym kierunku. Jestem osobą uśmiechniętą, odpowiedzialną i cierpliwą. Łatwo nawiązuje kontakty. Lubię przebywać z dziećmi a możliwość połączenia tego z praca zawodową jest dla mnie źródłem satysfakcji i spełnienia.

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, które zamierzam kontynuować. Swoją pracę w przedszkolu ,,Bajkowy Świat” rozpoczęłam w 2015 r w Czarnym Dunajcu, w którym pracuję do tej pory jako nauczyciel wychowawca. Jestem osobą wesołą, otwartą i szczerą, w łatwy sposób nawiązuję kontakt z dziećmi oraz rodzicami, zyskując sympatię i zaufanie. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Podziwiam ich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata. Jak powiadał Jan Paweł II : „W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca – obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei”. Nieustanie dążę też do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych uczęszczając na różne kursy i szkolenia. W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju. Poprzez prowadzone różnorodne zajęcia staram się rozwijać dziecięce zainteresowania, kreatywność, niezwykłą pomysłowość i wyobraźnię.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Swoją wiedzę pogłębiam poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. Jestem osobą pogodną i uśmiechniętą. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, stając się nie tylko moim zawodem, ale także wielką pasją. Chciałabym aby efektem mojej pracy był uśmiech na twarzy dziecka, bo jak powiedział kiedyś wielki pedagog Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. 

Kiedy poproszono mnie, żebym w kilku słowach opisała siebie. Bez zastanowienia odpowiedziałam: „Jestem mężatką, mamą i uwielbiam dzieci”. Dla mnie te trzy określenia zawierają w sobie cały Mój Świat. Jestem kolekcjonerką doświadczeń i nie ustaję w poszukiwaniu wyzwań. Ukończyłam studia o kierunku Zarządzanie oraz Studia Pedagogiczne. Od 2009 r pracuje dla Sieci Przedszkoli „Bajkowy Świat” . Przez pierwszy rok pracowałam jako nauczyciel w Przedszkolu „Reksio” oraz „Wróbelek Elemelek” odkrywając w sobie cierpliwość do odpowiadania na tysiące pytań i umiejętność słuchania dzieci tak, aby chciały do mnie mówić i wspólnie odkrywać piękno tego świata. Obecnie pełnie funkcję dyrektora dzielę się moim doświadczeniem i wiedzą na temat zajęć w przedszkolu oraz dbam o płynny obieg informacji. Tworzę dokumentacje przedszkolną oraz przyjmuję wpłaty od rodziców.

Zawsze jestem do Państwa dyspozycji.

Ukończyłam studia licencjackie z Filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie kontynuuję studia magisterskie również z Filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiuję na kierunku Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Jestem sympatyczną i komunikatywną osobą, a zarówno odpowiedzialną i opanowaną. Codziennie na mojej twarzy pojawia się szczery uśmiech. Zawsze wytrwale dążę do celu. Uwielbiam pracę z dziećmi, to moje marzenie od dziecka. Każde ich osiągnięcia sprawiają mi wielką radość oraz dają ogromną satysfakcję. Bardzo lubię słuchać muzyki. Kocham też zwierzęta. Uważam, że mam zdolności plastyczne, a jeszcze więcej cierpliwości podczas wykonywania różnych prac plastycznych.

PRZEDSZKOLE „BAJKOWY ŚWIAT” – LUDŹMIERZ

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W Bajecznym Świecie w Ludźmierzu pracuje od października 2013. Lubię prace z dziećmi, gdyż ona mi wiele radości i satysfakcji, a każdy dzień przynosi coś nowego i zaskakującego.

Z wykształcenia pedagog obecnie na stanowisku jako wychowawca grupy. Małgorzata zdobywa kolejne kwalifikacje będąc na studiach podyplomowych z kształcenia zintegrowanego. Ma dwoje małych skarbów, które uczą ją dziecinnego spojrzenia na fantastyczny świat bajek i wspólnie przemierzają świat poznając to co nieznane i zdobywają to co niezdobyte.

Z wykształcenia pedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z uprawnieniami logopedy, obecnie na stanowisku jako wychowawca grupy, a także pełniąca funkcję dyrektora przedszkola. Życie obdarowało mnie miłością do dzieci. Moim największym marzeniem było zostać nauczycielem i móc dzielić się swoimi umiejętnościami. Staram się być przyjacielem i wychowawcą dzieci.

PRZEDSZKOLE „MIŚ USZATEK” - KREMPACHY

Jestem absolwentką magisterskich studiów z filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyłam również studia podyplomowe o specjalności: Oligofrenopedagogika z terapią pedagogiczną oraz Edukacja elementarna – nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Jestem osobą otwartą, odpowiedzialną i chętnie pracuję w grupie. Staram się być solidna, sumienna i zawsze uśmiechnięta.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym.
Praca z dziećmi w przedszkolu sprawia mi mnóstwo satysfakcji i wiele radości. Wiem, że to co robię, jest dla dzieci bardzo ważne, dlatego staram się dostosowywać aktywność do ich potrzeb, możliwości i zainteresowania, a przede wszystkim chcę nieustannie wspierać je we wszechstronnym rozwoju i osiąganiu samodzielności.

Bardzo ważne jest dla mnie to, aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie, były kochane i radosne.
Jestem osobą opiekuńczą, kreatywną i pełną energii. Każdego dnia staram się być cierpliwa , otwarta na potrzeby dzieci i zawsze uśmiechnięta, a kiedy trzeba konsekwentna i stanowcza. Bardzo lubię aktywnie spędzać czas, dlatego chętnie uprawiam sporty, a w szczególności taniec nowoczesny. Potrafię też grać na gitarze, a swoje zdobyte umiejętności wykorzystuję także w pracy, aby rozbudzać w dzieciach zamiłowanie do muzyki.

Jestem absolwentką magisterskich studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie o specjalizacji rachunkowość. Poszerzyłam swoją wiedzę na studiach podyplomowych w zakresie Kwalifikacji Pedagogicznych , Edukacji elementarnej – Nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne, Oligofrenopedagogiki z terapią pedagogiczną , 4.07.2016 roku  otrzymałam stopień nauczyciela kontraktowego. Obecnie rozpoczęlam studia  podyplomowe na kierunku Zarządzanie Oświatą.
Jestem osobą otwartą i zawsze uśmiechniętą. Szybko udaje mi się nawiązywać kontakt z dziećmi oraz zdobyć ich sympatię . Praca z dziećmi sprawia mi niezmierną radość i satysfakcję. W swojej pracy staram się być stanowcza i konsekwentna. Staram się, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i mogły mi zaufać. Od września 2016 pracuję w grupie 4-latków i 3 latków oraz pełnię funkcję dyrektora przedszkola.
miniaura

PRZEDSZKOLE „WRÓBELEK ELEMELEK” – WAKSMUND

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z uprawnieniami do nauki języka angielskiego. Od 2011 roku pracuję w przedszkolu ,,Wróbelka Elemelka” w Waksmundzie. Zaczynając jako stażystka- asystent nauczyciela, od pierwszych dni w przedszkolu pokochałam swoją pracę. Obecnie jestem pomocą nauczyciela w grupie Maluszków. Zdaję sobie sprawę z tego ,że ode mnie w dużej mierze zależy wychowanie Waszych pociech dlatego swoją pracę wypełniam rzetelnie i najlepiej jak potrafię.  Uwielbiam pracę z dziećmi, ich energię oraz uśmiech którym obdarzają mnie każdego dnia. Staram się być nie tylko dobrym pracownikiem,nauczycielem ale również przyjacielem. Moim mottem w codziennej pracy są słowa
Jana Pawła II :
„W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca – obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei”.

Nazywam się Urszula Bryniarska.
Jestem nauczycielem wychowawcą w Bajkowym Przedszkolu w Czarnym Dunajcu Ukończyłam pedagogiczne studia wyższe o specjalności „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna”. Uczestniczyłam w różnych warsztatach i konferencjach szczególnie istotnych w pracy z dziećmi. Swoje umiejętności pedagogiczne rozwijałam w czasie licznych praktyk zawodowych. Jestem projektantką wielu gier, zabawek edukacyjnych i przyborów do ćwiczeń. Posiadam uzdolnienia plastyczne – moje hobby to poznawanie różnorodnych technik plastycznych i wykorzystywanie ich w pracy z dziećmi. Jestem osobą kreatywną, otwartą o pozytywnym nastawieniu do świata. Największą satysfakcję dają mi widoczne efekty swojej pracy oraz zadowolenie i uśmiech wychowanków.